آنتالیا

مسجد یویل مناره آنتالیا

 

مسجد یویل مناره آنتالیا یا مسجد علاءالدین یکی از دیدنی های آنتالیا و یک مسجد تاریخی ست که توسط سلطان سلجوق علاءالدین کیقباد ساخته شد. این مسجد یک مجموعه از مدرسه کیخسرو و پناهگاه درویش و سلجوق می باشد. این مسجد واقع در کلاچی (شهر قدیمی آنتالیا) که با کاشی های آبی تزیین شده، نماد شهر آنتالیا به شمار می رود.

مسجد یویل مناره آنتالیا

مسجد یویل مناره آنتالیا

این مسجد یکی از برجسته ترین دیدنی های تاریخی شهر انتالیا، دارای یک مناره 38 متری می باشد که با کاشی های آبی تیره و اجرهای قرمز بی نظیری تزیین شده است. مسجد علاءالدین یکی از معروف ترین مساجد شهر منظره ای زیبا و خیره کننده از دریای مدیترانه به شما ارائه می کند. این مناره یویل بخشی از شهر قدیمی آنتالیا به شمار می رود. ستون این مسجد به نحو زیبایی ساخته شده که بهترین سوژه برای عکاسان می باشد.

مسجد یویل مناره آنتالیا

مسجد یویل مناره آنتالیا

مسجد دارای 6 گنبد می باشد و یکی از قدیمی ترین مساجد چند گنبدی شهر است. با وجود باغهای زیبا در سراسر این مسجد، همچنان فضای معنوی آن حفظ شده است. در ابتدا این مسجد یک کلیسای بیزانس بود  و بعدها به مسجد تبدیل شد.

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×