آنتالیا

5 تا از غذاهای سنتی آنتالیا

 

غذاهای ترکی به سرعت زیادی به شهرت جهانی دست یافت.. ترکیب طعم ها و ترکیبات غذاهایی لذیذ و تاثیر گذار برگرفته از تاریخ یونان، عثمانی، خاورمیانه و بالکان این غذاهای سنتی آنتالیا را شکل داده.. غذاهای سنتی در هر منطقه متفاوت می باشند ولی ما در اینجا برخی از معروف ترین و لذیذترین غذاهای ترکی به ویژه در رستوران های آنتالیا را معرفی می کنیم.. 5 تا از غذاهای سنتی آنتالیا را بشناسید..

 

کوربا:سوپی لذیذ

شاید باورتون نشه ولی یک سوپ ساده از محبوبیت زیادی در ترکیه برخوردار است و اگر دیدید مردم آن را برای صبحانه نوش جان می کنند، تعجب نکنید.. سوپ گوجه، سیرابی، مغز گوسفند و یا سوپ زبان را امتحان کنید.. سوپ کلم سیاه یک غذای سنتی در شمال شرق ترکیه در منطقه دریای سیاه می باشد..

کوربا:سوپی لذیذ

 

کومپیر: سیب زمینی پخته

کومپیر یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی در شهرهای ساحلی ترکیه مثل انتالیا می باشد.. سیب زمینی که بیرونش برشته شده و داخل آن نرم و پخته شده است.. می توانید آن را با پنیر، سوسیس، ترشی و سالاد روسی میل کنید.. علاوه بر آنتالیا در اورتاکوی استانبول هم این غذا را زیاد خواهید دید..

کومپیر: سیب زمینی پخته

 

پاید یا لاهماکون

پاید یکی از غذاهای محببو ترکیه که در رستوران های سنتی سرو می شود.. یک پوسته نازک شیرین که با  پنیر، تخم مرغ، تکه های گوشت، مرغ یا ماهی تن پر شده و بعد آن را در یک اجاق سنگی داغ می گذارند.. که البته تقریبا شبیه پیتذا می باشد که با سالاد سرو می شود.

پاید یا لاهماکون

 

کوفته

کوفته یک غذای ترکی می باشد که در خیابان های آنتالیا و یا رستوران های ترکیه با برنج و سالاد سرو می شود.. کوفته انواع مختلفی دارد و بستگی به منطقه ای دارد که در آن سرو می شود..

کوفته

 

باقلوا: نوعی شیرینی

محبوب ترین غذای ترکی باقلوا می باشد که با هر سلیقه ای جور در می آید. .این دسر از دوران عثمانی به وجود آمده  که لایه های شیرینی را با آجیل پوشش داده و روی آن عسل می ریزند.بیشتر سوپر مارکت ها و شیرینی فروشی ها در آنتالیا باقلوا دارند..

باقلوا: نوعی شیرینی

 

about

مطالب مفید سفر