5 تا از غذاهای سنتی آنتالیا

تور آنتالیـــــا هتل 5 *
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و 7 روز
قیمت تور:2.190,000تومان
02143674031

 

غذاهای ترکی به سرعت زیادی به شهرت جهانی دست یافت.. ترکیب طعم ها و ترکیبات غذاهایی لذیذ و تاثیر گذار برگرفته از تاریخ یونان، عثمانی، خاورمیانه و بالکان این غذاهای سنتی آنتالیا را شکل داده.. غذاهای سنتی در هر منطقه متفاوت می باشند ولی ما در اینجا برخی از معروف ترین و لذیذترین غذاهای ترکی به ویژه در رستوران های آنتالیا را معرفی می کنیم.. 5 تا از غذاهای سنتی آنتالیا را بشناسید..

 

کوربا:سوپی لذیذ

شاید باورتون نشه ولی یک سوپ ساده از محبوبیت زیادی در ترکیه برخوردار است و اگر دیدید مردم آن را برای صبحانه نوش جان می کنند، تعجب نکنید.. سوپ گوجه، سیرابی، مغز گوسفند و یا سوپ زبان را امتحان کنید.. سوپ کلم سیاه یک غذای سنتی در شمال شرق ترکیه در منطقه دریای سیاه می باشد..

کوربا:سوپی لذیذ

 

کومپیر: سیب زمینی پخته

کومپیر یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی در شهرهای ساحلی ترکیه مثل انتالیا می باشد.. سیب زمینی که بیرونش برشته شده و داخل آن نرم و پخته شده است.. می توانید آن را با پنیر، سوسیس، ترشی و سالاد روسی میل کنید.. علاوه بر آنتالیا در اورتاکوی استانبول هم این غذا را زیاد خواهید دید..

کومپیر: سیب زمینی پخته

 

پاید یا لاهماکون

پاید یکی از غذاهای محببو ترکیه که در رستوران های سنتی سرو می شود.. یک پوسته نازک شیرین که با  پنیر، تخم مرغ، تکه های گوشت، مرغ یا ماهی تن پر شده و بعد آن را در یک اجاق سنگی داغ می گذارند.. که البته تقریبا شبیه پیتذا می باشد که با سالاد سرو می شود.

پاید یا لاهماکون

 

کوفته

کوفته یک غذای ترکی می باشد که در خیابان های آنتالیا و یا رستوران های ترکیه با برنج و سالاد سرو می شود.. کوفته انواع مختلفی دارد و بستگی به منطقه ای دارد که در آن سرو می شود..

کوفته

 

باقلوا: نوعی شیرینی

محبوب ترین غذای ترکی باقلوا می باشد که با هر سلیقه ای جور در می آید. .این دسر از دوران عثمانی به وجود آمده  که لایه های شیرینی را با آجیل پوشش داده و روی آن عسل می ریزند.بیشتر سوپر مارکت ها و شیرینی فروشی ها در آنتالیا باقلوا دارند..

باقلوا: نوعی شیرینی

 

تورآنتالیـــــــا هتل5*
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و هفت روز
قیمت تور:2.190.000تومان
02143674031
تورآنتالیـــــــا هتل5*
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و هفت روز
قیمت تور:2.190.000تومان
02143674031

جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور آنتالیا فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : ۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۰ ۳۰
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×