آنتالیا

10 جای دیدنی آنتالیا که نباید از دست بدهید!

 

آنتالیا تفریحات زیادی برای همگان دارد. اگر میخواهید یک گشت و گذار حسابی داشته باشید، جاذبه های گردشگری فراوانی در آنتالیا پیدا خواهید کرد. شهرک قدیمی آنتالیا پر از مکانهای تاریخی می باشد در حالی که شهر در جایی واقع شده که شما به همه دیدنیها دسترسی دارید. آنتالیا فقط به دیدنیهای تاریخی محدود نمی شود. آنتالیا بهترین انتخاب برای لذت بردن از سواحل شنی می باشد. چه دوستدار تاریخ باشید چه طبیعت، از کارهای جذاب آنتالیا لذت خواهید برد. 10 جای دیدنی آنتالیا که نباید از دست بدهید!

 

1.شهر قدیمی (کلاچی)

محله کالیسی بهترین گزینه برای قدم زدن و بازدید از مکانهای تاریخی و قدیمی می باشد. خیابانهای سنگفرش دیدنی با خانه های قرمز و سفید جالب، نمای چشمگیری به این محله بخشیده است.  خیابان های کالیسی پر از هتل بوتیک، سوغات فروشی و عتیقه فروشی می باشد. اینجا جایی فوق العاده برای نفس کشیدن و لذت بردن از هوای تازه و خرید کردن است.

شهر قدیمی (کلاچی)

2.مناره یویلی

مناره یویلی یکی از چشمگیرترین جاذبه های آنتالیا می باشد که توسط سلطلان سلجوقی، علاالدین کیقباد ساخته شد. این بنا یک نمونه واقعی از معماری سلجوقیان به شمار می رود. یک مسجد متعلق به قرن 14 در اینجاست که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. این مناره درست در کنار دروازه ورودی کاله به شهر قدیمی آنتالیا قرار دارد.

مناره یویلی

3.قلعه رومی

این برج استوانه ای 14 متری که از بالای آن میتوان بندر را تماشا کرد، در قرن دوم ساخته شده است. هنوز هیچکس نمیداند دلیل ساخت این قلعه رومی چه بوده ولی میتوان گفت از آن به عنوان یک برج مراقبت یا فانوس دریایی استفاده می شود. به اینجا بروید و نمایی بی نظیر از غروب آفتاب در بالای بندر را تماشا کنید.

قلعه رومی

4.آسپندوس

دلیل اصلی سفر علاقمندان تاریخ به آنتالیا، همین آسپندوس می باشد. این مکان باستانی محل برگزاری تئاتر رومی بوده که به عنوان یکی از جذاب ترین مکانهای دیدنی ترکیه نگهداری شده است. در اینجا میتوانید روزهای شکوه و عظیم شهر قدیمی آنتالیا در قرن 2 و 3 را به چشم ببینید.

آسپندوس

5.ترمسوس

آسپندوس شهرت زیادی در بین گردشگران پیدا کرده ولی ترمسوس با وجود همان زیبایی این چندان شناخته شده نیست. بازمانده های به خوبی محافظت شده این شهر باستانی با نمای بی نظیری که دارد میتواند بهترین انتخاب برای بازدید در سفر آنتالیا باشد.

ترمسوس

6.پرگه

استادیوم پر از سنگریزه پرگه، معابد نیمه ویران، آگورای عظیم ، شکوه عظیم گذشته را به تصویر می کشد. اینجا زمانی پیاتخت پامیفیلیای باستان بوده که تحت سلطنت یونان و روم شکوفا شد. ویرانه های این مکان به خوبی سایر مناطق آنتالیا محافظت نشده ولی ارزش بازدید دارد.

پرگه

7.چشمه کارست

حومه شهر انتالیا پر از چشمه و آبشار می باشد. رسوبات آهکی این چشمه ها در یک دوره 1.5 تا دو میلیون باعث شده ساختاری شبیه پاموکله داشته باشد.

چشمه کارست

8.فاسلیس

بندر قدیمی فاسلیس جاییست که الکساندر کبیر در زمستانها اقامت میکرده. بازمانده های یک تئاتر، قنات، معبد، خیابانهای قدیمی و دروازه هادریان را در اینجا خوهید دید. ویرانه های این مکان ساحلی بسیار زیباست.

فاسلیس

9.کاکین ماگارزی

کاکین ماگارازی در دره ای عمیق در مناطق کوهستانی انتالیا قرار دارد. یک غار که حدود 600 متر طول دارد و در ماقبل تاریخ مسکونی بوده. در ورودی یک مخزن رومی عظیم قرار دارد. استالاگمیت های عجیب و غریب زیادی در اینجا وجود دارد.

کاکین ماگارزی

10.موزه آنتالیا

اگر به تاریخ ترکیه علاقمندید، بازدید از این موزه را از دست ندهید. نمایشگاه های خیره کننده که یافته های حفاری سواحل ترکیه را به تصویر می کشند. بخش باستانی یافته های عصر برنز تا بیزانس را به نمایش می گذارد.

موزه آنتالیا

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×