آنتالیا

آنچه درباره آنتالیا باید بدانید!

 

وقتی حرف از آنتالیا به میان می آید، اطلاعاتی هست که باید همه بدانند. اگر به دنبال تعطیلاتی آرامش بخش در ترکیه با خانواده، دوستان هستید، آنتالیا تعداد زیادی از سواحل بی نظیر را به شما ارائه می کند. ولی اگر میخواهید در تور آنتالیا خود را سرگرم کنید، میتوانید در تورهای تفریحی و دیدنی های آنتالیا شرکت کنید. همچنین برای علاقمندان به تاریخ خبر خوشی داریم و آن این است که میتوانید روزها را برای کشف ویرانه های باستانی آنتالیا زمان بگذارید. از شهر قدیمی آنتالیا گرفته تا معبد آپولو در ساید.. جاذبه های آنتالیا نامحدودند و کافی ست تصمیم بگیرید و برای رزرو تور ارزان آنتالیا اقدام کنید. آنچه درباره آنتالیا باید بدانید!

دانستنی های آنتالیا

دانستنی های آنتالیا

1.اگر طرفدار سواحل آنتالیا هستید، بهتر است از ماه آوریل تا اکتبر به این شهر سفر کنید که آب و هوای آنتالیا آفتابی می باشد. ولی اگر میخواهید در تورهای تفریحی و سفرهای روزانه در آنتالیا شرکت کنید، فصل تابستان زمان مناسبی نیست زیرا هوا داغ است.

2.از مردم محلی در خیابان ها عکس نگیرید، به ویژه زنانی که شال سیاه به سر دارند. این کار ممنوع است. بهتر است قبل از عکس گرفتن اجازه بگیرید.

3.برای ورود به مساجد و خانه ها باید کفش خود را از پا در بیاورید. برای ورود به مسجد ها باید لباس تیره و پوشیده به تن داشته باشید.

4.دادن دستمزد به کافه ها و رستورانها را فراموش نکنید. معمولا طبق عرف باید 5 تا 10 درصد کل صورتحساب را بپردازید.

5.در بازارهای محلی حتما چانه بزنید ولی در سوپرمارکت های بزرگ تقاضای تخفیف نکنید.

6.برای خرید جواهرات و لباس به فروشگاه های خاص بروید. کیفیت جواهرات در بازارهای خیابانی نسبتا کمتر از طلافروشی های لوکس می باشد.

7.دسترسی به بیشتر جاذبه های گردشگری آنتالیا از طریق اتوبوس امکان پذیر می باشد ولی توریست ها اغلب ترجیح می دهند از تاکسی استفاده کنند. البته در هر خیابانی از شهر که باشید میتوانید از ماشین های شخصی مجانی استفاده کنید. بهتر است قبل از سوار شدن در مورد کرایه صحبت کنید.

 

about

مطالب مفید سفر