مسجد تکلی مهمت پاشا

 

مسجد تکلی مهمت پاشا یکی از معروف ترین دیدنی های آنتالیا می باشد که گردشگران تور آنتالیا را جذب می کند. این مسجد در قرن 18 در منطقه کالکاپیسی ساخته شد، یکی از مهم ترین مساجد عثمانی در شهر آنتالیا می باشد.. گنبد اصلی با سه گنبد دیگر احاطه شده که هر یک در سمت شرق، غرب و جنوب قرار دارند.. پنل های کاشی کاری شده که با ایات قرآنی تزیین شده اند، در نمای شمالی مسجد و فضای داخلی به کار رفته.. و سه گنبد هم در بخش شمالی مسجد قرار دارد..

مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد تکلی محمد پاشا دقیقا پشت برج ساعت در کاپاپیسی قرار دارد.. این مسجد توسط تکلی محمت پاشا ساخته شده و از ایرو این نام بر آن نهاده شد.. تاریخ دقیق ساخته شدن این مسجد معروف ، مشخص نیست ولی برخی بر این باورند که از سال 1593 تا 1607 ساخت آن ادامه داشته.. بعضی از قسمت های درب ورودی و لبه پنجره ها نوعی سنگ خاص و نایاب استفاده شده..

مسجد تکلی مهمت پاشا

مهمت پاشا یک مسجد عثمانی سرشناس و یکی از بهترین دیدنی های ترکیه می باشد که از آن به خوبی محافظت شده.. محیط اطراف مسجد فوق العاده آرامش بخش و دنج می باشد..اگر از مراکز دینی و مذهبی خوشتان می آید و میخواهید از این بنای تاریخی عکس بگیرید، سری به این مکان بزنید..

مسجد تکلی مهمت پاشا

تور آنتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *