آنتالیا

محبوب ترین سوغات ترکیه

 

هیجان انگیز ترین بخش سفر، خرید سوغات می باشد. فرقی نمی کند کجای ترکیه باشید، سوغاتی های ترکی بی حد و حصر هستند. انتخاب ها فراوان هستند پس ما در اینجا برخی از محبوب ترین سوغات ترکیه را معرفی می کنیم:

 

شیرینی های لذیذ ترکی

شیرینی های ترکی که در سراسر کشور و به ویژه آنتالیا به صورت دسته بندی و ارزان یافت می شود. ژله های کوچک در طعم های گل رز، آجیل، دارچین، لیمو به فروش می رسد. بهترین برند شیرینی در ترکیه سافاران بولو می باشد.

شیرینی های لذیذ ترکی

شیرینی ترکی

چشم زخم

تا کنون یکی از محبوب ترین سوغات ترکیه همین چشم شیطانی معروف به چشم نظر می باشد. این چشم و نظر ها باعث می شود تا بخت بد از شما دور شود. ترک ها ان را در ماشین، خانه، و مغازه هاشان اویزان می کنند. میتوانید ان را د شکل هتی مختلف دستبند، گردنبند، گوشواره و غیره تهیه کنید. روستای غربی در ازمیر معروف ترین مکان برای تولید این چشم زخم ها هستند.

چشم زخم

چشم زخم

فرش سنتی ترکیه

اگر بودجه ای نامحدود دارید، پس برای سوغات می توانید این فرشهای سنتی را بخرید. این فرش ها که کار دست هستند، صنایع هنری ترکیه به شمار می روند و شاید ماه ها و سال ها بافت ان به طول انجامیده است. متاسفانه مدل های چینی این فرش ها در بازار ترکیه زیاد شده و باید از اصل بودن آن مطمئن شوید.

فرش ترکی

فرش ترکی

کوزه های گلی کاپادوکیا

منطقه مرکزی آناتولی در کاپادوکیا دارای خاک قرمز می باشد که کوزه های سفالی قرمز رنگ در اینجا ساخته می شود. در گذشته اهالی این روستا از رودخانه گل قرمز می گرفتند و خانه های خود را می ساختند. بعدها همین رود و گل قرمز این روستا را به یک منطقه گردشگری معروف تبدیل کرد که به روستای ابیانه اصفهان شباهت دارد.

کوزه های گلی کاپادوکیا

کوزه های گلی

چای و قهوه

در سراسر کشور ترکیه، چای سیب یکی از محبوب ترین سوغات ترکی به شمار می رود. منطقه شمال شرقی رایز، پایتخت چای در این کشور می باشد. قهوه ترکی هم میتواند انتخاب خوبی برای هدیه بردن باشد.

چای و قهوه ترکی

چای و قهوه ترکی

 

about

مطالب مفید سفر