آنتالیا

شهر باستانی میرا در آنتالیا

تور آنتالیــا هتل 5 *
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و 7 روز
قیمت تور:2.190,000تومان
02143674031

یکی دیگر از شهرهای تاریخی آنتالیا،شهر باستانی میرا (Mira Ancient City) می باشد که در فاصله ۲۵ کیلومتری منطقه غربی فی نیکه و در نزديكي شهر دمره آنتالیا قرار گرفته است و امروزه به شهر دیمره و یا کاله معروف می باشد و جزو یکی از جاهای دیدنی آنتالیا محسوب می شود و بناهای تاریخی بجا مانده در این شهر بر جذابیت های شهر باستانی میرا در آنتالیا افزوده است و تاریخ بنای این شهر باستانی به 500سال قبل از میلاد بر میگردد.

شهر باستانی میرا

شهر باستانی میرا

در محوطه شهر باستانی میرا مقبره های سنگی زیادی نهفته است که حکاکی‌های زیبای بر روی این سنگها نقش بسته است که قدمت این مقبره‌های سنگی حکاکی شده به قرن چهارم قبل از میلاد بر می‌گردد و منظره مشرف به تآتر سنت نیکولاس (سنت نیکولاس شخصی بود که در پاتارا زاده شد. وی در طول قرن چهارم میلادی اسقف شهرآمیرا بوده و در سال ۳۴۵ درآن شهر نیز دیده از جهان فرو بست) جذابیت‌های فراوانی را برای توریست‌های تور آنتالیا ایجاد می‌کند و هرساله در ماه دسامبر مجلس یادبود سنت نیکولاس در شهر باستانی لیسییا و در ساحل آفتابی دریای مدیترانه برگزار می‌گردد.

شهر باستانی میرا در آنتالیا

شهر باستانی میرا در آنتالیا

شهر میرا بعد از قرن 7 ميلادي  به دلیل: زلزله ، سيلاب ، هجوم عربها و … شهرت و اعتبارش را از دست داده و به روستايی تبديل شد و آثار باقی مانده و تاريخی اين شهر ساختمان آمفی تئاتر و مزار هاي سنگی هستند در ضمن آب انبار اين شهر نیز از طريق كانالهايی كه به دره شهر دمره منتقل اند وجود دارد و این شهر در دوره بيزانس هم از لحاظ دينی و هم از لحاظ اداری از بهترین شهر های آنتالیا محسوب می شد.

شهر باستانی میرا (myra antik kenti )

شهر باستانی میرا (myra antik kenti )

تورآنتالیـا هتل5*
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و هفت روز
قیمت تور:2.190.000تومان
02143674031
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×