مسجد کسیک مناره آنتالیا

تور آنتالـــــیا هتل4*
ویژه4 مرداد ماه
6 شب و 7 روز
قیمت تور: 1.590.000تومان
02143674031

 

مسجد کسیک مناره آنتالیا “Kesik Minare” یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی آنتالیا می باشد.. کسیک مناره به معنای مناره شکسته واقع در خیابانهای کالجی (شهر قدیم آنتالیا) در جنوب ترکیه، در قرن 2 بعد از میلاد به عنوان یک معبد رومی ساخته شد.. در قرن هفتم به یک کلیسای بیزانس تبدیل شد ولی طی حملات عرب ها تخریب شد.. در قرن نهم دوباره بازسازی شد.. وقتی سلجوقیان در قرن 13 آنتالیا را در دست گرفتند، این کلیسا به مسجد تبدیل شد و مناره اصلی به آن اضافه شد.. در سال 1361 وقتی پادشاه صلیبی قبرس، آنتالیا را از دست سلجوقیان بیرون آورد، این مسجد دوباره به کلیسا تبدیل شد و باز در دوران شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل شد.. ساختمان اصلی در یک آتش سوزی تخریب شد ولی مناره اصلی سالم ماند که از آن به عنوان ناره شکسته یاد می شود..

مسجد کسیک مناره آنتالیا

این مناره شکسته رازهای پنهان بسیاری دارد.. منطقه کالجی، جایی که این مناره شکسته در آن واقع شده، یک مکان پر تردد می باشد پس بهترین راه برای بازدید از این مناره پیاده روی ست.. این مناره در خیابان هساپچی سوکاک قرار دارد که از دروازه هادریان شروع می شود و تا برج هیدیرلیک ادامه دارد.. این معبد ویرانه در 400 متری دروازه هادریان و 200 متری برج هیدریلیک قرار دارد..کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره در کالیچی قدیمی ترین بخش شهر آنتالیا، معماری سنتی ترکیه را به تصویر می کشد.. وقتی مشغول به قدم زدن در شهر قدیمی آنتالیا هستید، این بنای جالب و تاریخی شما را میخکوب خواهد کرد! فاصله آن از مرکز شهر تا شهر قدیم چندان زیاد نیست.. پس یا پیاده و یا با دوچرخه به آنجا بروید.. فضای داخلی آرام و ساکت است.. نکته جالب که این مسجد را با سایر مساجد عثمانی متمایز می کند، باغ زیبای آن و مناره شکسته اش می باشد.. مناره مسجد با وجود شکستگی هنوز گویای هنر معماری عثمانی ست.. واقعا ارزش بازدید را دارد و هزینه ورودی هم گرفته نمی شود..

مناره شکسته آنتالیا

 

تورآنتالیـا هتل5*
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و هفت روز
قیمت تور:2.190.000تومان
02143674031
تورآنتالیـا هتل5*
ویژه 4-5-6 مرداد
6شب و هفت روز
قیمت تور:2.190.000تومان
02143674031

جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور آنتالیا فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : ۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۰ ۳۰
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×