آنتالیا

مسجد کسیک مناره آنتالیا

 

مسجد کسیک مناره آنتالیا “Kesik Minare” یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی آنتالیا می باشد.. کسیک مناره به معنای مناره شکسته واقع در خیابانهای کالجی (شهر قدیم آنتالیا) در جنوب ترکیه، در قرن 2 بعد از میلاد به عنوان یک معبد رومی ساخته شد.. در قرن هفتم به یک کلیسای بیزانس تبدیل شد ولی طی حملات عرب ها تخریب شد.. در قرن نهم دوباره بازسازی شد.. وقتی سلجوقیان در قرن 13 آنتالیا را در دست گرفتند، این کلیسا به مسجد تبدیل شد و مناره اصلی به آن اضافه شد.. در سال 1361 وقتی پادشاه صلیبی قبرس، آنتالیا را از دست سلجوقیان بیرون آورد، این مسجد دوباره به کلیسا تبدیل شد و باز در دوران شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل شد.. ساختمان اصلی در یک آتش سوزی تخریب شد ولی مناره اصلی سالم ماند که از آن به عنوان ناره شکسته یاد می شود..

مسجد کسیک مناره آنتالیا

این مناره شکسته رازهای پنهان بسیاری دارد.. منطقه کالجی، جایی که این مناره شکسته در آن واقع شده، یک مکان پر تردد می باشد پس بهترین راه برای بازدید از این مناره پیاده روی ست.. این مناره در خیابان هساپچی سوکاک قرار دارد که از دروازه هادریان شروع می شود و تا برج هیدیرلیک ادامه دارد.. این معبد ویرانه در 400 متری دروازه هادریان و 200 متری برج هیدریلیک قرار دارد..کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره در کالیچی قدیمی ترین بخش شهر آنتالیا، معماری سنتی ترکیه را به تصویر می کشد.. وقتی مشغول به قدم زدن در شهر قدیمی آنتالیا هستید، این بنای جالب و تاریخی شما را میخکوب خواهد کرد! فاصله آن از مرکز شهر تا شهر قدیم چندان زیاد نیست.. پس یا پیاده و یا با دوچرخه به آنجا بروید.. فضای داخلی آرام و ساکت است.. نکته جالب که این مسجد را با سایر مساجد عثمانی متمایز می کند، باغ زیبای آن و مناره شکسته اش می باشد.. مناره مسجد با وجود شکستگی هنوز گویای هنر معماری عثمانی ست.. واقعا ارزش بازدید را دارد و هزینه ورودی هم گرفته نمی شود..

مناره شکسته آنتالیا

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×