آنتالیا

دروازه هادریان آنتالیا

دروازه هادریان آنتالیا “Hadrian Gate” یک ویرانه باستانی خیره کننده واقع در بلوار آتاتورک در مرکز شهر می باشد که قدمت آن به 130 سال بعد از میلاد بازمیگردد. در سفر به انتالیا ، غیر ممکن است که با دروازه هادریان، یکی از مهمترین دیدنیهای آنتالیا روبرو نشوید. این بنای تاریخی منحصر به فرد تنها ورودی شهر قدیم آنتالیا می باشد.

هادریان گیت آنتالیا

دروازه هادریان

این دروازه بخشی از دیوارهای بیرونی شهر بوده و به مرور زمان یکی از مهمترین ورودی های شهر تبدیل شد. یکی از ویژگی های برجسته این بنا، دو برجی ست که در دو طرف دورازه در زمانهای مختلف ساخته شده است. برج جنوبی که به جولیا سانتا معروف است، در دوران رومی ها، مستقل از دروازه ساخته شد و برج شمالی در دوره سلطنت پادشاه سلجوقی، علاالدین کیقباد ساخته شد .

جاذبه های آنتالیا

هادریان گیت

هادریان گیت سه طاق مسطح دارد و ارتفاع آن 8 متر می باشد. در جلو و عقب دروازه میتوان نمای زیبایی از چهار ستور مرمرین را دید. تا دهه 1950 که هنوز در معرض تخریب و بازسازی قرار نگرفته بود، فوق العاده حیرت انگیز بود. امروزه به یکی از مهمترین جاهای دیدنی آنتالیا تبدیل شد و ورودی کلاچی، رستورانها و خانه های تاریخی می باشد. بعد از رد شدن از دروازه هادریان حدود 10 دقیقه باید پیاده راه بروید تا نمایی بی نظیر از شهر و دریا را ببینید. در کافه های ساحلی به صرف چایی بنشینید و غروب خیره کننده افتاب را نظاره گر باشید.

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×