آنتالیا

پارک ملی دره کوپرولو

 

دره کوپرولو یک تنگه و یک پارک ملی در استان آنتالیا و یکی از بهترین دیدنی های ترکیه می باشد. این پارک با مساحت 366 کیلومتر مربع به عنوان پارک ملی توسط وزارت جنگل در دسامبر 1973 تعیین شد. این دره ، یکی از طولانی ترین دره های ترکیه در بعضی جاها 400 متر عمق و 14 کیلومتر طول دارد. در این پارک یک رستوران غذای دریایی وجود دارد که لذیذ ترین غذاها با مواد تازه را سرو می کند.

پارک ملی دره کوپرولو

پارک کوپرولو ، از دیدنی های آنتالیا پوشیده از درختان سدر می باشد و شبیه دره افسانه کاپادوکیا می باشد. پل سنگی باستانی کوپرولو هنوز هم قابل استفاده است.

از آنجایی که این پارک در نزدیک ترکیش ریورا قرار دارد ، و به روستاهای بلک، ساید، آلانیا، کمر دسترسی خواهید داشت و اگر برای سفر به جنوب ترکیه برنامه ریزی کرده اید، یکی از اولویت های شما باید بازدید از این پارک ملی دره کوپرولو در آنتالیا باشد.

پارک ملی دره کوپرولو

پارک ملی دره کوپرولو

دیدنی های کوپرولو

رودخانه کوپرولو یکی از جاذبه های دیدنی این پارک، یک گزینه عالی برای قایق سواری و گشت و گذار به شمار می رود که در حاشیه این رود پر از درخت است که یک دره بین روستای بولاسان و بسکوناک به وجود آورده است. ارتفاع دیواره های این دره به 100 متر می رسد. درختان کاج، سدر، سرو  و جنگل سرو مدیترانه از ویژگی های برجسته این پارک هستند.

به دلیل شکار بی رویه در این منطقه، شمار حیوانات به سرعت در حال کاهش است که شامل گوزن، بز کوهی، خرس، روباه، گرگ، خرگوش می شوند. ماهی قزل آلای زیادی در رودخانه کوپرولو وجود دارد. علاوه بر زیبایی های طبیعی در این پارک، شاهد ویرانه های رومی در شهر سلگه در 12 کیلومتری آن خواهید بود.

این مکان هنوز بازمانده های یک آمفی تئاتر، آگورای باستان، معبد زئوس و ارتمیس را دارد. پل الوک و بوگروم و یک پل سنگی قدیمی سلگه را به پامفیلیا وصل می کند.

پارک ملی دره کوپرولو

امکانات دره کوپرولو

رود کوپرولو انواع ورزشهای آبی را به شما ارائه می کند و مکانی فوق العاده برای قایق سواری می باشد. در سایه درختان در اطراف این رود میتوانید چادر بزنید و رستوران هم در دسترس است.

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×