آنتالیا

3 تا از شگفت انگیز ترین بناهای تاریخی آنتالیا

آنتالیا دارای تاریخ غنی می باشد که از بناهای تاریخی و ساختمانهای دیدنی آن می توان به این نکته پی برد. 3 تا از شگفت انگیز ترین بناهای تاریخی آنتالیا که نباید از دست بدهید را در اینجا معرفی می کنیم:

 

دروازه هادریان

در قسمت شرقی شهر قدیمی آنتالیا (کلاچی) قسمتهای بزرگی از دیوارهای باستانی وجود دارد که قدمت آن به دوران رومی و هلنیستی باز می گردد. یکی از برجسته ترین بخش های این دیوار دروازه هادریان می باشد که به احترام امپراطور هادریان ساخته شد و به آن هادریانوس هم گفته می شود.

دیدنی های آنتالیا

دروازه هادریان

کسیک مناره

این بنای تاریخی زیبا بخشی از ساختمان قرن دوم می باشد که در ابتد یک معبد بوده است. در دوران بیزانس، این معبد به یک کلیسا تبدیل شد. بعدها در دوران عثمانی، کسیک مناره به مسجد تبدیل شد. و در همان زمان یک منار به مسجد اضافه شد. با وجود زمین لرزه و تخریب شدن بخشی از این متار، هنوز هم زیبایی خود را حفظ کرده است.

کسیک مناره

مناره شکسته آنتالیا

ییویل مناره

ییویل مناره که به فلوتد مناره هم معروف است، با ارتفاع 38 متر بخشی از مسجد ساخته شده توسط سلجوق سلطان علاالدین کیقباد در طول قرن 13 می باشد. مناره یکی از محبوب ترین جاذبه های تاریخی آنتالیا می باشد که با کاشی های قهوه ای تزیین شده است.

ییویل مناره آنتالیا

ییویل مناره

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×