پارک ملی غار آلتین بشیک آنتالیا

یکی از بزرگترین و معروفترین غارهای کشور ترکیه در شهر آنتالیا ،پارک ملی غار آلتین بشیک می باشد که امروزه بعنوان یکی از مراکز تفریحی آنتالیا از این منطقه دیدن می کنند. فاصله ی غار آلتین بشیک تا شهر ابرادی آنتالیا 5 کیلومتر،12 کیلومتر تا آیدین کنت و در 55 کیلومتری شمال ماناوگات می باشد و مساحت آن بالغ بر 1156 هکتار می باشد.

پارک ملی غار آلتین بشیک آنتالیا ترکیه
پارک ملی غار آلتین بشیک آنتالیا ترکیه

پارک ملی غار آلتین بشیک با وجود گونه های سالم و مختلف گیاهان، با رنگ های متنوع دارای چشم انداز زیبایی می باشد کخ در اطراف این پارک، درختان متنوعی وجود دارد که از آن جمله می توان به درختان چنار ،خرنوب،زیتون وحشی، سرو، انجیر، خارتوت، گل وحشی و نانه وحشی اشاره کرد از حیوانات وحشی این پارک هم میتوان به خوک وحشی، روباه، خرگوش، سنجاب، خفاش، دارکوب، فاخته، لاک پشت دریایی، مار و آفتاب پرست اشاره کرد.

پارک ملی غار آلتین بشیک
پارک ملی غار آلتین بشیک

این پارک دارای یک غار بزرگ و زیبا می باشد که دریاچه ها ومجموعه سنگی زیبای موجود در داخل غار که همگی ازجنس سنگ تراورتن(سنگ آهک سفید)بوده به همراه شهرهای زیبا و بی نظیرش این منطقه را تبدیل به مکانی شگفت انگیز برای گردشگران تور آنتالیا کرده است این پارک پیشنهاد فوق العاده جذابی ست برای کسانی که تور نوروز آنتالیا را انتخاب کرده اند.

پارک ملی غار آلتین بشیک
پارک ملی غار آلتین بشیک
تور آنتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *