آنتالیا

5 نکته که قبل از سفر به ترکیه باید بدانید!

 

ترکیه کشوری با مناظر متنوع و شگفت انگیز ، مردم مهربان، غذاهای فوق العاده، تاریخ غنی، هنر و تفریحات بی حد و حصر می باشد. کارهای جذاب در آنتالیا را حتمن قبلا خوانده اید. در اینجا نیز شما را با مقاله ای جالب درباره 5 تا از چیزهای ناب که باید در مورد سفر به ترکیه بدانید آشنا می کنیم. 5 نکته که قبل از سفر به ترکیه باید بدانید!

 

1.شما به ویزا نیاز دارید!

طبق آداب و رسوم تکیه، اتباع بسیاری از کشورها برای ورود به این کشور باید ویزا تهیه کنند. قبل از گرفتن ویزا مطمئن شوید که پاسپورت شما از زمان ورود به ترکیه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت ممکن است از ورود شما به ترکیه جلوگیری شود. تیه ویزا معمولا چندین هفته طول می کشد.

ویزا آنتالیا

2. کمی زبان ترکی را یاد بگیرید!

مردم تکیه فوق العاده خونگرم هستند و اگر به دنبال کسیب تجربه ای با ارزش هستید و میخواهید دعوت آنها به خانه شان به صرف چای یا قهوه را قبول کنید، پس بهتر است کمی از زبان آنها یاد بگیرید. ولی مراقب افرادی که از این طبیعت دوستانه سواستفاده می کنند باشید!

3. پول نقد با ارزهای مختلف همراه داشته باشید!

بهترین ارزی که میتوان برای تبدیل به لیر ترکی به همراه برد، یورو و دلار آمریکا می باشد و سعی کنید به مراکز مختلف بروید تا بهترین نرخ را به  شما پیشنهاد دهند. البته دستگاه خودپرداز هم در ترکیه هست هر چند نمیتوان برای دریافت پول نقد به آن اعتماد کرد و ممکن است هر دستگاهی کارت شما را قبول نکند. همیشه پول نقد در ارزها مختلف، و کارت اعتباری به همراه داشته باشید. چک مسافرتی پیشنهاد نمی شود چون بیشتر مغازه ها آن را قبول نمی کنند و بانک و دفاتر پستی تنها جاییست که آن را نقد می کند ولی باید در صف های طولانی منتظر بمانید.

پول نقد در آنتالیا

4. عادات لباس پوشیدن در ترکیه

موقعیت ترکیه، هم در آسیا و هم در اروپا ترکیبی فوق العاده به وجود آورده که شرق را به غرب می رساند. درحالی که شهرها جهانی شده اند ولی در عین حال سنت ها و عادات قدیمی را حفظ کرده اند. به هر شهری از ترکیه که سفر کنید، مثل آنتالیا ، باید به اداب و رسوم لباس پوشیدن در آنجا آشنا باشید.

آداب لباس پوشیدن در آنتالیا

5. توالت به سبک سنتی در ترکیه

درحالی که بیشتر هتلها، موزه ها، و رستورانهای ترکیه دارای سرویس بهداشتی به سبک غربی هستند، ممکن است گاهی با توالت های قدیمی هم روبرو شوید. اگر عادت ندارید، ممکن است در ابتدا سخت باشید ولی بعدا خوشتان هم می آید!!! دستمال مرطوب و سکه به همراه داشته باشید. چون بیشتر توالت های عمومی پولی هستند.

 

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×