آنتالیا

5 دسر خوشمزه ترکیه

 

از آنجایی که ترکیه جایی ست که غذا را خیلی جدی می گیرد، شیرینی و دسرهای ترکیه و غذاهای سنتی آنتالیا به شهرت جهانی رسیده اند. شاید بعضی از این دسرها برای شما منحصر به فرد باشد، بعضی دیگر شاید به نظرتان عجیب بیاید. در اینجا 5 دسر خوشمزه ترکیه که نباید از دست بدهید را معرفی می کنیم..

 

باقلوا

فهرست لذیذترین شیرینی ها و دسرهای ترکیه بدون باقلوا، پادشاه دسرها کامل نخواهد بود. باقلوا ترکیبی ساده از شربت، فلفل، آجیل خرد شده می باشد که دسری لذیذ و خوشمزه است. در آنتالیا با بستنی سرو میشود و طریقه طبخ آن در هر منطقه ترکیه متفاوت است. در استان گازیان تپه در ترکیه باقلوا با پسته درست می شود که به بهترین باقلوای ترکیه معروف است.

باقلوا

لکوم

این دسر نه تنها لذیذترین شیرینی ترکیه، بلکه پر طرفدار ترین سوغات ترکیه برای گردشگران هم می باشد. لکوم ترکیبی از نشاسته و شکر می باشد که روزانه هزاران جعبه از آن در کشور به فروش می رسد.

لکوم

آسور

ترکیبی از غلات، میوه های تازه و خشک، و همچنین آجیل که یک دسر جهانی می باشد. این دسر بیشتر مواد گیاهی دارد و از مواد حیوانی در آن استفاده نمی شود و به همین دلیل به شهرت جهانی رسیده است. این پودینگ نماد صلح جهانی هم می باشد.

آسور

 

تولومبا

یکی دیگر از دسرهایی که از آشپزخانه های عثمانی به وجود آمده، تولومبا می باشد که در بسیاری کشورهای دیگر هم پیدا می شود. یک شیرینی خانگی که از خمیر آغشته در شربت تهیه می شود و طعمی فوق العاده بی نظیر دارد… در فروشگاه های خیابانی آنتالیا می توان این شیرینی را سفارش داد.

تولومبا

کونفه

کونفه که در کشور مصر به کانافا معروف است، در خاورمیانه نیز دسری محبوب می باشد. ترکیبی از پنیر، خمیر خرد شده، شکر، آب و پسته خرد شده که طعمی فوق العاده خوشمزه دارد.

کونفه

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×