آنتالیا

5 سفر یکروزه از آنتالیا

 

آنتالیا، یک مقصد محبوب برای اروپاییانی می باشد که به دنبال تعطیلات ساحلی هستند. بیشتر گردشگران منطقه کالیسی را برای گشت و گذار انتخاب می کنند و در خیابانهای سنگفرش پیچ در پیچ آن قدم می زنند و نمای فوق العاده زیبای بندر را تحسین می کنند. در روزهای گرم هم به بازدید از موزه باستانی در سطح جهانی می روند و البته دیدنی های آنتالیا که در فاصله یکساعته از شهر هستند،هم میتواند گزینه خوبی باشد… 5 سفر یکروزه از آنتالیا..

 

بازدید از ویرانه های باستانی و سواحل طلایی، فاسلیس

چرا که نه؟! هم از ویرانه های باستانی لذت ببرید و هم در سواحل بی نظیر افتاب بگیرید. فاسلیس با بازمانده های یک شهر باستانی در منطقه ای دورافتاده، در هر دو جهان نظیر ندارد! میتوانید از آنتالیا با اتوبوس به اینجا سفر کنید و یا با ماشین کرایه ای از مناظر به تنهایی لذت ببرید. این مسیر درست در کنار دریاست و به همین دلیل راه را گم نخواهید کرد. با خودتان آب و نهار همراه ببرید و البته کلاه و ضد آفتاب هم فراموش نکنید.

بازدید از ویرانه های باستانی و سواحل طلایی، فاسلیس

لذت بردن از برف و اسکی، ساکلیکنت

میخواهید به جایی خنک بروید؟ قبل از اینکه به هتل ساحلی خود برگردید، سری به منطقه تفریحی اسکی بزنید. تجهیزات را با خود همراه ببرید و از نمای باورنکردنی آلپ لذت ببرید. این منظره برفی حدود 1 ساعت تا هتل های ساحلی آنتالیا فاصله دارد.

لذت بردن از برف و اسکی، ساکلیکنت

بازدید از آمفی تئاتر، آسپندوس

تئاتر آسپندوس یکی از محافظت شده ترین تئاتر های باستانی دنیاست. از آنجایی در دل منطقه ای کوهستانی واقع شده، نمای فوق العاده باورنکردنی دارد. اگر بین ماه های ژوئن و آگوست از آن بازدید کنید، میتوانید اجرای باله و مراسم اپرا را در فضایی با شکوه ببینید. آسپندوس یک منطقه چشمگیر است ولی پرگه قدمت تاریخی بیشتری دارد. دیدنی های بسیاری در اینجا هست و برای بازدید از آن باید آب و کلاه به همراه داشته باشید.

بازدید از آمفی تئاتر، آسپندوس

ویرانه های باستانی بیشتر و سواحل بی نظیر ، المپوس

المپوس مثل فاسلیس دارای ویرانه های باستانی و سواحل طلایی می باشد. برخلاف فاسلیس، المپوس، بیابانی نیست و مجبور نیستید با خود نهار همراه ببرید. در مجاورت المپوس، سیرالی واقع شده که شما میتوانید شعله های آتشفشانی شیمرا را ببینید.

 ویرانه های باستانی بیشتر و سواحل بی نظیر ، المپوس

کوهنوردی و آبشاری بی نظیر، ترمسوس و دودن

اگر میخواهید پیاده روی کنید، چکمه های خود را همراه بیاورید و از کوه بالا بروید تا از نمای باشکوه ترمسوس لذت ببرید. تئاتر ترمسوس به اندازه آسپندوس بزرگ نیست و اطراف آن را مناطق کوهستانی احاطه نکردند ولی در عوض بر فراز کوه ها بنا شده است. در مسیر برگشت هم از آبشار دودن لذت ببرید.

کوهنوردی و آبشاری بی نظیر، ترمسوس و دودن