آنتالیا

3 سوغاتی که فقط در ترکیه میتوان خرید!

کالاهای ترکی را در سراسر کشور ترکیه و حتی کشورهای دیگر میتوان تهیه کرد ولی برخی از اجناس ناب هستند و فقط در خود ترکیه یافت می شود.  3 سوغاتی که فقط در ترکیه میتوان خرید!

 

سرامیک های نقاشی شده دست ساز

اگر تابحال به یکی از مساجد سلطنتی ترکیه رفته باشید، حتما کاشی های فیروزه ای و قرمز رنگ دیوارهای آن را دیده اید. این کاشی ها از دوران عثمانی ساخته شد و همچنان ادامه دارد. امروزه تنها چندین مغازه از این کاشی های زیبا می فروشند.

سوغات انتالیا

کاشی های نقاشی شده دست ساز

باقلوای بیل گل اغلو

باقلوا یک دسر معروف در کشورهای خاورمیانه ویکی از 5 دسر خوشمزه ترکیه می باشد ولی باقلوای ترکی بیلگل اغلو را فقط از شهرهایی مثل استانبول و آنتالیا میتوان تهیه کرد. این باغلوا که با پسته و کره درست می شود، بسیار خوشمزه است و شکل پنجره ای دارد.

دسرهای ترکی

باقلوای ترکی

قهوه ترکی نوری توپلار

قهوه ترکی محصولی دیگر می باشد که در بسیاری از کشورها یافت می شود ولی تنها جایی که قهوه نوری توپلار را میتوان تهیه کرد، بازار بزرگ استانبول می باشد. نوری توپلار که در سال 1980 تاسیس شد، با آتش چوب های معطر، طعمی خاص به این قهوه می بخشد!

قهوه ترک

قهوه نوری توپلار

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور آنتالیا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور آنتالیا و هتل آنتالیا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور آنتالیا

021 43 67 43 43

×